Kviečiame į prof. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Žaidimas su degtukais“ pristatymą

2024-05-07

2024 m. gegužės 22 d., trečiadienį, 18 val., Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas) vyks VDU Lietuvių išeivijos instituto direktoriaus prof. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos „Žaidimas su degtukais“ pristatymas.

„Jei šiandien kas paklaustų, kam skirta ši knyga, atsakyčiau iš anksto (ir ilgainiui) paruoštu sakiniu: ji skirta tiems, kurie ima nutuokti, kad nustojus klausinėti „kodėl?“ gyvenimas anksčiau ar vėliau praranda prasmę. O jau paskui sektų vis nuobodesni aiškinimai, kas dar negeistino mums nutinka vienuose ar kituose viešosios egzistencijos plotuose, kuriuose išsitenka mūsų šalis. Po bendru pavadinimu „Žaidimas su degtukais“ (taip vadinasi ir priešpaskutinis lrt.lt paskelbtas mano rašinys) knygon sugulę straipsniai buvo parašyti per šešerius pastaruosius metus. Skaitytojas nesunkiai supras, kad tai vis labiau sukrečiantis pandemijos ir Rusijos karo prieš Ukrainą laikotarpis, kuris išjudino nusistovėjusią normalybę, gundė apmąstyti tas mūsų bendrabūvio savybes, kurios kitu metu nebūtų taip aštriai kritusios į akis.” – Egidijus Aleksandravičius.
 
Interviu su knygos autoriumi. 
 

Pristatymo metu vyks diskusija apie tuos įvairiausius gyvenimo kodėl. Renginyje dalyvaus autorius E. Aleksandravičius, knygos sudarytoja žurnalistė, visuomenininkė Birutė Garbaravičienė, susitikimą moderuos leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė. Visus maloniai kviečiame.